Oficjalny logotyp graficzny projektu e-Transfery.org

Czas na transferowe szaleństwo - 14.02.2018

Grafika znajdująca się w górnej części artykułu - Czas na transferowe szaleństwo

Dzisiaj mijają dwa tygodnie od uruchomienia zimowego okna transferowego, które w tym roku zostało otwarte 1 lutego. Od początku roku słyszymy pierwsze propozycje dotyczące wzmocnień w drużynach. Przez okres dwóch tygodni poznaliśmy już kilkanaście nazwisk, które mogą mieć znaczenie podczas trwającej już rundy wiosennej sezonu 2017/18.

Na dokonanie kolejnych transferów, sprawdzenie nowych zawodników i ewentualne roszady w kadrach, trenerzy i kluby mają jeszcze kolejne dwa tygodnie. Transferów można dokonać do dnia 28 lutego.

Zawodnicy którymi klub jest zainteresowany są zapraszani dużo szybciej do wspólnych treningów i na testy w celu sprawdzenia umiejętności potencjalnego kandydata, który miałby zostać wzmocnieniem dla klubu. Formalnie zawodnik ma prawo związać się z klubem już dużo szybciej, nawet podczas zamkniętego okna transferowego. Taki zabieg umożliwia zawodnikowi możliwość występowania w sparingach drużyny oraz branie czynnego udziału w przygotowaniach do sezonu jeszcze przed oficjalnym transferem do drużyny. Każdy zawodnik ma prawo do trzykrotnej zmiany klubu, czyli może zostać uprawniony do gry (oficjalnie przypisany do drużyny) tylko trzy razy podczas trwania jednego sezonu. Każda liga ma swój własny regulamin, który określa jasno zasady dotyczące dokonywania transferu zawodnika, zasady te mogą być zupełnie inne w lidze Rumuńskiej, inne w Polskiej a jeszcze inne będą obowiązywały w lidze Tureckiej.

W przypadku wolnych zawodników sprawa ma się zupełnie inaczej, ponieważ czas na uprawnienie do gry w nowym klubie zawodnika trwa do 31 marca. Dotyczy to sytuacji w której zawodnik rozwiąże kontrakt z aktualnym klubem najpóźniej 28 lutego.

Poniżej prezentujemy wam zestawienie zawodników, którzy zostali już uprawnieni do rozgrywek w rundzie wiosennej sezonu 2017/18. Przedstawimy ją w formie listy opisowej, oczywiście ta lista może się jeszcze oficjalnie zmienić do końca lutego.

Nowymi zawodnikami Arki Gdynia są Andrij Bohdanow grający na pozycji pomocnika oraz napastnik Enrique Esqueda.

Wzmocnieniami dla drużyny Bruk-Bet Termalica Nieciecza zostało aż pięciu nowych zawodników. Obrońcy Gabriel Matei i Joona Toivio oraz zawodnicy zagęszczający środkową część boiska, Florin Purece, Nika Kwantialiani i Rafał Grzelak.

Przyszedł czas na kilka wzmocnień z Krakowa. Na początek Cracovia Kraków i totalna roszada w drużynie, barwy Krakowskiego klubu zasili aż 9 nowych zawodników. Klub podjął decyzję o zmianie od samych podstaw i tym samym na każdej pozycji znaleźliśmy nowego zawodnika. Dwóch nowych bramkarzy, Krystian Stępniowski i Filip Majchrowicz będzie broniło bramki przed strzałami przeciwników. Wzmocnieniem na linii obrony zostali Niko Datković i Radosław Kruppa. Pomocnikiem, którego zobaczymy w rundzie wiosennej grającym w barwach Cracovi został Antoni Culina. Dopełnieniem zakupów zimowego okna transferowego będzie aż czterech snajperów, Nicolai Brock-Madsen, Deniss Rakels, Daniel Pik i Michał Rakoczy.

Kolejny klub z Krakowa, który dokonał małych zakupów w zimowym oknie transferowym to oczywiście Wisła Kraków. Zostanie on wzmocniony dwoma nazwiskami. Obrońca Matej Palcić i pomocnik Nikola Mitrović.

W Górniku Zabrze również kilka wzmocnień. Są to zmiany które pojawiły się w linii obrony oraz poprawią grę w środkowej części boiska drużyny z Zabrza. Nowymi obrońcami drużyny, zostali Paweł Bochniewicz i Adrian Gryszkiewicz, natomiast na pozycji pomocnika dołączył Daniel Smuga. Jako ciekawostkę dodamy, że Górnik jest jedynym klubem, który w zimowym oknie transferowym zasilił szeregi swojej drużyny tylko zawodnikami z Polski.

W Jagielloni Białystok pojawi się pięciu nowych zawodników. Będą to zawodnicy grający na pozycjach obrońcy, tutaj wzmocnieniem jest Jakub Wójcicki oraz Bodvar Bodvarsson, pomocników Dejan Lazarević i Dawid Szymonowicz oraz napastnik Roman Bezjak.

W Kielcach również pojawiają się nowe nazwiska. Pierwszym wzmocnieniem jest bramkarz Damian Krążek. W barwach Korony Kielce wystąpi również Piotr Malarczyk na pozycji obrońcy. W środkowej części boiska zagrają Michał Dziubek, Wiktor Długosz, Zlatko Janjić i Oliver Petrak. Nowym snajperem w Koronie jest Sanel Kapidzić.

Kolejna z Trójmiejskich drużyn, Lechia Gdańsk nawiązała współprace z obrońcami Filipem Mladenović i Gérsonem Guimarães. W nowej kadrze znajdzie się także pomocnik Ariel Borysiuk i napastnik Przemysław Macierzyński.

Lech Poznań ma pięciu nowych zawodników. Pierwszym z nich jest pomocnik Jakub Serafin, obrońcami wzmacniającymi Poznańską drużynę od rundy wiosennej będą Thomas Rogne i Piotr Tomasik. Na przodzie zagrają Elvir Kojić i Oleksij Chobłenko. Pojawi się również młody, niespełna 18 letni bramkarz Bartosz Przybysz, który właśnie dzisiaj obchodzi swoje 18 urodziny, pragniemy przekazać najserdeczniejsze życzenia z okazji urodzin dla Bartka oraz trzymamy kciuki za rozwój kariery piłkarskiej.

W Warszawskiej Legii podpisano nowe kontrakty z obrońcą Williamem Remy, pomocnikami Marko Vesović, Domagoj Antolić, Miroslavem Radović, Chrisem Philipps i Mikołajem Kwietniewskim. Na szpicy wzmocnieniem został Eduardo da Silva.

W Gliwicach kilka ciekawych wzmocnień. Piast Gliwice pozyskał w zimowym oknie transferowym między innymi bramkarzy Karola Dybowskiego i Frantisek Plach oraz obrońce Jakuba Czerwińskiego. Natomiast w środkowej części boiska zobaczymy Thomasa Hateley, Mateusza Szczepaniaka i Tomasza Jodłowca.

Przenosimy się teraz do kadry klubu położonego w północno-zachodniej części Polski. Nowym bramkarzem w Pogoni Szczecin został Łukasz Budziłek. Pojawiły się również wzmocnienia w środkowej części boiska, na pozycji pomocnika zobaczymy Dawida Błanika, wysuniętymi najbardziej naprzód zawodnikami, grającymi w wiosennej części sezonu 2017/18 będą napastnicy Łukasz Budziłek i Adam Buksa.

W Sandecji Nowy Sącz większych transferów nie było, pojawiło się dwóch nowych obrońców Jakub Bartosz i Alexandru Benga oraz Pomocnik Jakub Grić.

Na Śląsku pojawiły się dwa nowe nazwiska, które zasilą drużynę Śląska Wrocław. Są to Mateusz Lewandowski i Tim Rieder.

Wisła Płock pozyskała trzech nowych zawodników. Zaczynając od bramkarza Thomasa Dahne, przez pomocnika Damiana Piotrowskiego po napastnika Oskara Zawade.

Na zakończenie informacje z zespołu KGHM Zagłębie Lubin, który podpisał kontrakt z pięcioma zawodnikami. Są to dwaj pomocnicy, Bartosz Slisz i Łukasz Moneta, obrońca Rafał Pietrzak, bramkarz Piotr Leciejewski i napastnik Jakub Mares.

Wszystkim zawodnikom życzymy szybkiego zgrania się z zawodnikami swojej drużyny oraz samych sukcesów w rozgrywkach wiosennej rundy sezonu 2017/18.

WYRÓŻNIONA OFERTA

Profil wyróżnionego zawodnika w projekcie e-Transfery.org

0 Bartłomiej Waśniowski
Prawy pomocnik
Football Training Center

Miejscowość
Kraków
Województwo
Małopolskie
Wiek
22 l
Karta zdrowia
Posiada
Wzrost
167 cm
Waga
64 kg
Rodzaj transferu
Wolny transfer
Alternatywna
ŚN
Opanowanie piłki
0
Celność
0
Technika
0
Kondycja
0
Skuteczność
0
Media o zawodniku
, ,
Opis zawodnika
Moim celem jest zostanie legendą piłki nożnej i zrobię wszystko by się wybić spośród milionów graczy. Jak tego dokonać? Trenować, Trenować, Trenować i uczyć się jak lepiej trenować. Trening 1,5 godziny dziennie na pewno nie wystarczy, by ...czytaj więcej!
Belka menu polecanych zawodników w projekcie e-Transfery.org

Grafika przedstawiająca profil polecanego zawodnika Aleks Zambrzycki z projektu e-Transfery.org 24 Aleks Zambrzycki
Lewy Pomocnik
KKS Koleczkowo

Grafika przedstawiająca profil polecanego zawodnika Artur Jankowski z projektu e-Transfery.org 15 Artur Jankowski
Środkowy Pomocnik Ofensywny
KKS Koleczkowo

Belka menu najlepszych zawodników z Top10 w projekcie e-Transfery.org

Grafika przedstawiająca profil zawodnika Aleks Zambrzycki z Top10 projektu e-Transfery.org 24 Aleks Zambrzycki
Lewy Pomocnik
KKS Koleczkowo

Grafika przedstawiająca profil zawodnika Łukasz Sitkowski z Top10 projektu e-Transfery.org 18 Łukasz Sitkowski
Prawy obrońca
KKS Koleczkowo

Grafika przedstawiająca profil zawodnika Artur Jankowski z Top10 projektu e-Transfery.org 15 Artur Jankowski
Środkowy Pomocnik Ofensywny
KKS Koleczkowo

Grafika przedstawiająca profil zawodnika Jacek Bober z Top10 projektu e-Transfery.org 10 Jacek Bober
Prawy obrońca
Błyskawica Reda Rekowo

Grafika przedstawiająca profil zawodnika Radosław Zych z Top10 projektu e-Transfery.org 10 Radosław Zych
Środkowy Pomocnik Defensywny
KS Wałsza Pieniężno

Grafika przedstawiająca profil zawodnika Zbyszek Dąbrowski z Top10 projektu e-Transfery.org 9 Zbyszek Dąbrowski
Cofnięty Napastnik

Grafika przedstawiająca profil zawodnika Bartłomiej  Żołnowski  z Top10 projektu e-Transfery.org 7 Bartłomiej Żołnowski
Środkowy obrońca

Grafika przedstawiająca profil zawodnika Kacper Kowal z Top10 projektu e-Transfery.org 6 Kacper Kowal
Bramkarz

Grafika przedstawiająca profil zawodnika Paweł Sokołowski z Top10 projektu e-Transfery.org 6 Paweł Sokołowski
Lewy obrońca

Grafika przedstawiająca profil zawodnika Tomek Piotrowski z Top10 projektu e-Transfery.org 6 Tomek Piotrowski
Prawy pomocnik

Logotyp projektu e-Transfery.org znajdujący się w dolnej części strony
© 2015 - 2016 e-Transfery.org

TESTY
Opanowanie piłki
Celność
Technika
Kondycja
Skuteczność

STRONA
e-Transfery.org Rejestracja
e-Transfery.org Transfery
e-Transfery.org Testy
e-Transfery.org Ranking
e-Transfery.org Kontakt